Facebook Twitter YouTube

Zawodnicy

Dan AthertonDan Atherton
Hans ReyHans Rey
Kenny BelaeyKenny Belaey
Kyle StraitKyle Strait

Dan Atherton


Nie ma znaczenia, jeśli
myślisz, że możesz
albo nie możesz.
Masz zawsze rację.

Dan Atherton jest nazywany „jednym z najlepszych cyklistów”. Jego uniwersalność, maksymalne zaangażowanie i świetne umiejętności przy budowie trialów rowerowych stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń cyklistów.


Dan zaczął brać udział w zawodach na BMX w angielskim hrabstwie Somerset w wieku 14 lat, nieco wcześniej niż jego rodzeństwo Gee i Rachel, którzy również ulegli fascynacji tym sportem. Udało mu się osiągnąć najlepsze wyniki w BMX, Downhillu i Fourcrossu. Do jego największych sukcesów należą zwycięstwo w mistrzostwach kraju, wiele zwycięstw w zawodach Pucharu Świata oraz łączne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w 4x w roku 2008. W roku 2010 jego miłość do dirt jumpu o mało nie kosztowała go całej kariery, kiedy to podczas wypadku zerwał wiązadło przy kręgu C1 (atlas).

Wielka determinacja i miłość do uprawianego sportu pozwoliły mu nie tylko wrócić do zdrowia, ale także brać ponownie udział w zawodach na najwyższym poziomie i wymyślać nowe jeszcze większe i skomplikowane technicznie skoki. Dana można często spotkać z łopatą w ręce na jego słynnym "podwórzu" w siedzibie Atherton Racing albo w bike parku Revolution w Llangynog Quarry. 

W roku 2012 wszedł jak burza w nową dyscyplinę zawodów enduro. Podczas pierwszego sezonu osiągnął doskonałe wyniki na zawodach Superenduro Pro 6, Finale Ligure, Maxi Avalanche w Andorze oraz Asia Pacific Challenge. 

W kolejnym roku jego aktywności w tych dyscyplinach towarzyszyła mu szesnastoletnia wschodząca gwiazda o imieniu Martin Maes, któremu Dan przekazuje swoje długoletnie doświadczenia.

Więcej informacji o całym zespole można znaleźć na athertonracing.co.uk

GT Bicycles - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.