Facebook Twitter YouTube

Zawodnicy

Dan AthertonDan Atherton
Hans ReyHans Rey
Kenny BelaeyKenny Belaey
Kyle StraitKyle Strait

Martin Maes


MARTIN MAES
 = 
NEW KID 
ON THE BLOCK

Martin Maes jest nazywany "Odkryciem roku 2012". Na rowerze jeździ od piątego roku życia wspierany przez swojego starszego brata Toma i ojca Patryka, byłego zawodnika, który brał udział łącznie w 23 mistrzostwach Belgii (BMX, Dowhill, Dual slalom i trial).

Martin doskonalił swoje umiejętności już od wczesnego dzieciństwa w szkole zawodników swojego ojca. Swoje pierwsze zawody w cross country wygrał w roku 2003 w belgijskim Nandrin, kiedy miał zaledwie 6 lat i był członkiem zespołu swojego brata Toma i kolegi Thomase Genoma. Okres ten Martin wspomina z wielkim sentymentem, ale rzeczywistym przełomem w jego karierze było zwycięstwo na Mistrzostwach Europy w 2010 w 4x w Wittemberdze. 

W roku 2012 otworzył sobie drogę na scenę enduro 5 miejscem na zawodach Superenduro of Nations v Sauze d´Oulz, gdzie umiejscowił się zaraz za Danem Athertonem. Było to wielkie osiągnięcie piętnastoletniego chłopca, który rywalizował z najbardziej doświadczonymi zawodnikami świata. Młody Maes pokazał w ten sposób, że posiada wielkie wyczucie trenu oraz talent do wyszukiwania tych najlepszych dróg, którego mogą mu pozazdrościć nawet znacznie od niego starsi zawodnicy.  

Martin jest skromny i bardzo zmotywowany. Będzie musiał jeszcze dużo pracować, żeby móc połączyć karierę zawodnika z obowiązkami szkolnymi. Nie ukrywa, że spełniło się jego największe marzenie. Oprócz jazdy na rowerze jego życie wypełniają jeszcze dziewczyna, narty, snowboard oraz jazda na quadach.

2012 Enduro “Hautes Vosges” – La Bresse - szóste miejsce
2012 Mountain of Hell, Les Deux Alpes – trzynaste miejsce
2012 Enduro of Nations, Saulx d’Oulx – piąte miejsce
2012 Enduro of Nations, Valloire – czwarte miejsce
2012 Roc Enduro (Roc d’Azur) – trzecie miejsce
4X European Race (15/17 years), Winterberg – pierwsze miejsce 

GT Bicycles - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.