Facebook Twitter YouTube

Zawodnicy

Dan AthertonDan Atherton
Hans ReyHans Rey
Kenny BelaeyKenny Belaey
Kyle StraitKyle Strait

Rachel Atherton


Jedź szybko.
Reszta jakoś się ułoży.

Rachel Atherton dominuje w światowych zjazdach na rowerach górskich. Wielokrotna mistrzyni Europy i świata oraz wielokrotna zwyciężczyni Pucharu Świata.

Jest również czterokrotną mistrzynią Wielkiej Brytanii. Kobiecość i niezłomność są jej znakami rozpoznawczymi, które pozwalają ją rozpoznać również poza światem rowerów górskich. Dlatego też na swym koncie ma nagrody Sundaytimes i BBC, które zazwyczaj otrzymują sportsmenki uprawiające bardziej znane i popularne dyscypliny. 

Rachel bierze udział w zawodach na BMX od ósmego roku życia a ma rowerach górskich od jedenastego. Już od samego początku było widać, że posiada wyjątkowy talent. W roku 2008 wszystko wskazywało na to, że zakończy „złoty rok” z tytułami Mistrzyni Świata i łącznej zwyciężczyni Pucharu Świata i że całą karierę ma przed sobą. Dziwny wypadek z ciężarówką spowodował, że musiała opuścić cały sezon zawodów. Rodzina Athertonów charakteryzuje się jednak tym, że potrafią wracać. Rachel wróciła jeszcze silniejsza i bardziej drapieżna niż kiedykolwiek przedtem. Łączy w sobie siłę fizyczna i psychiczną, co jest cechą charakterystyczną wszystkich członków jej rodziny. W roku 2013 znalazła się ponownie na absolutnym szczycie, gdzie nie udało się znaleźć nikogo kto by ją pokonał. Zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata i tytuł Mistrza Świata były ze wszech miar zasłużone. Zwieńczeniem tego pełnego sukcesów roku było zdobycie tytułu sportsmenki roku od brytyjskiej telewizji BT Sport.

GT Bicycles - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.