Ethan Craik zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Siedemnastoletni Ethan Craik na swoim GT Fury opanował tegoroczny juniorski Puchar Świata w downhillu.

Pierwszy sezon, pierwsze zwycięstwo i pierwszy tytuł w DH! Rzadko kto może pochwalić się tak wielkim sukcesem i to na samym początku swojej DH kariery.  

DATA | //clanky/2020a/ethan_wc_win | Ethan_Craik.jpgOstatni wyścig tegorocznych zawodów odbył się w portugalskim miasteczku Lousa. Ethan Craik przed startem był drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej a tylko z małą różnicą punktów na pierwsze miejsce. Jednak zdobycie trzeciego miejsca w niedzielnym wyścigu zapewniło mu tytuł zwycięzcy!

„Dzisiaj to było coś niesamowitego. Kiedy przeszedłem z kategorii BMX do zjazdu, marzyłem o tym, że pewnego dnia wygram Puchar Świata, a fakt, że moje marzenie się spełniło, całkowicie powaliło mnie na kolana,“ Ethan skomentował swoje osiągnięcie bezpośrednio po wyścigu. 

DATA | //clanky/2020a/ethan_wc_win | Ethan¨s_Fury.jpg

Menedżer teamu Mark Maurissen dodaje: „Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się razem z Ethanem, że przeszedł z BMX do DH i to w takim stylu! On się urodził jako zawodnik. Dzięki swoim umiejętnościom będzie szybszy z każdym wyścigiem!“

Podczas tego bardzo nietypowego sezonu Ethan potrafił w trakcie wszystkich zaplanowanych terminów wybić się ponad innymi a to swoją pełną koncentracją oraz stałymi osiągnięciami. My w GT Bicycles jesteśmy bardziej niż szczęśliwi, że mamy między sobą takiego juniorskiego zawodnika i już teraz czekamy na najbliższe lata! Ogromne GRATULACJE!

Spójrzcie, co się działo na błotnistej trasie w Mariborze, gdzie Ethan zajął czwarte miejsce.

[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.