Dożywotnia gwarancja

Ponowne wysłanie kodu przedłużonej gwarancji

Wysłanie kodu gwarancji jest możliwe tylko drogą elektroniczną na e-mail podany podczas rejestracji gwarancji. Jeżeli istnieje więcej kodów na jeden e-mail, zostaną wysłane wszystkie.

Gdzie można znaleźć numer seryjny?

Numer seryjny jest wybity na mufie suportu ramy lub jest naklejony w formie naklejki. Przykładowe możliwe formy numerów seryjnych: SN12310D12345, IBD12310D12345, F081234567, AS12123456, HAOZZ12345, ewentualnie krótki format numeru AA12345.

Zarejestrowanie dożywotniej gwarancji

Poprzez zarejestrowanie swego roweru rozszerzysz zwykłą gwarancję na wady fabryczne, materiałowe i produkcyjne ramy roweru na gwarancję dożywotnią. Więcej informacji można znaleźć poniżej na tej stronie.

Dane sobowe

Informacje o produkcie

Oświadczenie ws. Przetwarzania danych osobowych i wysyłania wiadomości handlowych.

Udzieleniem tej zgody na przetwarzanie danych osobowych wyraża Pan/Pani zgodę na to, aby spółka ASPIRE SPORTS, s.r.o., z siedzibą Jinačovice 514, 664 34 Kuřim, Regon: 269 58 317, wpisana w Rejestrze Handlowym prowadzonym w Sądzie Okręgowym w Brnie, dział C, nr wpisu 47772 (zwana dalej „Administratorem”), przetwarzała przekazane przez Pana/Panią dane osobowe.

Przetwarzane dane i zakres ich przetwarzania

Przekazane przez Pana/Panią dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w zakresie, w jakim zostały przekazane Administratorowi i także wyłącznie w związku z celem przetwarzania (zob. punkt 3).

W przypadku udzielenia dożywotniej gwarancji będzie chodziło o następujące dane osobowe:

W przypadku przesyłania e-maili reklamowych, newsletterów oraz innych wiadomości handlowych zawierających zestawienie nowości i promocji marki Cannondale

Całą treść oświadczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych można znaleźć na specjalnej stronie. 

Dożywotnia gwarancja

Począwszy od roku 2015, producent rowerów GT Bicycles rozszerza zwykłą gwarancję statutową na ramę roweru na gwarancję dożywotnią. Rozszerzona gwarancja udzielana jest jedynie pierwszemu właścicielowi i obejmuje rowery kupione u autoryzowanego sprzedawcy detalicznego rowerów GT. Warunkiem jest zakup roweru u sprzedawcy detalicznego w Polsce oraz zarejestrowanie jego właściciela na stronie internetowej
www.gtbicycles.pl.

Dożywotnia gwarancja obejmuje

Dożywotnią gwarancją objęte są wady materiałowe, konstrukcyjne i produkcyjne ramy roweru w przypadku modeli 2015 i nowszych. Rozszerzenie to nie obejmuje rowerów GT kategorii Gravity (downhill, enduro), Freeride, Dirt Jump i BMX. Z rozszerzenia gwarancji nie można skorzystać w przypadku powłoki lakierniczej ramy i jej elementów dodatkowych (takich jak osłony, przelotki, nity, inserty, itp.). Począwszy od roku modelowego 2020, dla modeli w pełni amortyzowanych gwarancja na wahacz wynosi 5 lat.

Dożywotnia gwarancja nie obejmuje

Ramy rowerów do dyscyplin grawitacyjnych oraz Freeride i Dirt Jumping, jakimi są np modele Fury, Sanction, Distortion, Ruckus i LaBomba mają dwuletnią gwarancję liczoną od daty sprzedaży u autoryzowanego sprzedawcy wpisanej w karcie gwarancyjnej. Gwarancja obejmuje wady produkcyjne i wykonawcze.

Komponenty marki GT, akcesoria montażowe ramy, powłoka lakiernicza, w tym kolor, grafika i napisy objęte są okresem gwarancyjnym wynoszącym jeden rok od daty sprzedaży u autoryzowanego sprzedawcy wpisanej w karcie gwarancyjnej. Blaknięcie koloru i naklejek z powodu ekspozycji na działanie promieni słonecznych czy innego promieniowania UV nie jest objete gwarancją.

Widelce amortyzowane i pozostałe komponenty wykonane przez innych producentów nie są objęte gwarancją GT jako producenta roweru, a osobnymi gwarancjami swoich producentów.

Pozostałe komponenty są objęte standardową 2-letnią gwarancją, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu.

Warunki dożywotniej gwarancji:

Gwarancja obejmuje jedynie rowery zakupione u sprzedawcy detalicznego w Polsce i przysługuje wyłącznie pierwszemu właścicielowi roweru GT po zarejestrowaniu na stronie www.gtbicycles.pl.

Rejestracji należy dokonać w ciągu miesiąca od zakupu roweru.

Rozszerzenia gwarancji nie można przenieść na żadną inną osobę.

W przypadku każdej reklamacji gwarancyjnej należy dostarczyć rower do sprzedawcy detalicznego gdzie został on zakupiony. Z rowerem trzeba dostarczyć oryginalny dowód zakupu (dowód zakupu przechowuj w bezpiecznym miejscu!) i unikalny kod dożywotniej gwarancji uzyskany podczas rejestracji roweru on-line.

Niniejszą dożywotnią gwarancją objęte są wyłącznie kompletnie zmontowane rowery zgodnie z ustalonymi warunkami autoryzowanego sprzedawcy detalicznego marki GT.

Niniejsza dożywotnia gwarancja nie obejmuje rowerów narażonych na nadużycia, zaniedbanych, niewłaściwie naprawianych, niewłaściwie konserwowanych, przebudowanych, modyfikowanych, uszkodzonych w wyniku wypadku lub narażonych na inne niezwykłe, nieuzasadnione lub niewłaściwe użytkowanie.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzenia w wyniku normalnego zużycia części łącznie ze zmęczeniem materiału. Uszkodzenie w wyniku zmęczenia materiału oznacza, że rama została uszkodzona w wyniku normalnego zużycia. Właściciel jest zobowiązany do dokonywania regularnych przeglądów ramy i całego roweru. Wszelkie koszty związane z serwisem gwarancyjnym, ponosi właściciel roweru.

Naprawa przy skorzystaniu z dożywotniej gwarancji

W okresie objętym dożywotnią gwarancją firma GT uszkodzoną ramę naprawi lub według możliwości wymieni za taką samą lub podobną i porównywalną ramę, która jest dostępna w chwili złożenia roszczenia gwarancyjnego. Dożywotnia gwarancja dotyczy tylko oryginalnej ramy. Nowa rama wymieniona na gwarancji ma standardowy 2-letni okres ochrony Wszelkie koszty związane z uruchomieniem roweru które powstały ze względu na specyfikę nowej ramy ponosi właściciel roweru.

Gwarancja obejmuje wyłącznie ramę, praca serwisu w związku z modyfikacją lub ulepszeniem roweru z powodu wymiany ramy w całości obciąża właściciela roweru.

W przypadku niedostępności komponentu, producent zastrzega sobie prawo do zaoferowania właścicielowi rekompensaty finansowej wysokości jego wartości.

Termin rozpatrzenia reklamacji z tytułu dożywotniej gwarancji po upływie 2 lat od zakupu produktu nie wynosi ustawowych 14 dni, lecz opiera się wyłącznie na aktualnej dostępności odpowiedniego zamiennika.

Proszę starannie przechowywać dokumenty, które zostały dostarczone wraz z rowerem!


 

Ponowne wysłanie kodu przedłużonej gwarancji

Wysłanie kodu gwarancji jest możliwe tylko drogą elektroniczną na e-mail podany podczas rejestracji gwarancji. Jeżeli istnieje więcej kodów na jeden e-mail, zostaną wysłane wszystkie.

[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.