Martin Maes zapisuje się w historii

Dwa zwycięstwa z rzędu. Jedno w wyścigu Enduro World Series, drugie w Pucharze Świata DH. Jedno na nowym GT Force, drugie na nowym GT Fury. //AKTUALIZACJA 9.9.2018: Martin zdobywa srebrny medal w Mistrzostwach Świata w zjeździe w Lenzerheide ze stratą 0,2s do złota!

Prosto z najwyższego stopnia podium suchego i gorącego EWS Whistler, Martin Maes udał się na Puchar Świata w mokrym i błotnistym La Bresse, zaledwie tydzień później znów udowadniając swoją szybkość. Ten wyczyn przejdzie do historii!

Po zwycięstwie w Whistler, Martin wiedział, na co go stać - jego celem była pierwsza dziesiątka. Choć błotnista trasa zawodów pokonała niejednego faworyta, Martin zaliczył czysty, szybki przejazd. Z fotela lidera nerwowo obserwował kolejnych zawodników zjeżdżających z trasy - w końcu stało się jasne, że cel “top 10” został osiągnięty. Ale dopiero, kiedy ostatni na trasie Amaury Pierron przekroczył linię mety, do wszystkich dotarło, że oto właśnie Martin Maes przeszedł do historii, niemal jednocześnie wygrywając najwyższej rangi zawody enduro i DH.

Czysty talent i prawdziwe mistrzostwo!

Martin Maes Double

"Naprawdę się tego nie spodziewałem. To najlepsze zwycięstwo w mojej karierze. Przed startem, moim największym marzeniem było miejsce w pierwszej piątce. Że mam szansę na dobry wynik, wiedziałem po obchodzie trasy w środę. Była pełna band i zakrętów pokonywanych przy dużej prędkości i wymagających maksymalnej precyzji.

Chciałbym podziękować firmie GT Bicycles i wszystkim, którzy za nią stoją, za to, że od samego początku wierzyli we mnie. To jest absolutnie niesamowite... Jestem naprawdę dumny, że nowy GT Fury trafił na miejsce, na które zasługuje. Pierwsze miejsce! "

  • Martin Maes, GT Factory Racing

Martin Maes Double

"Ostatnie tygodnie to był najlepszy okres mojej kariery. Martin przeszedł do historii dwoma zwycięstwami w Enduro World Series i Pucharze Świata. To wyższa szkoła jazdy w kolarstwie grawitacyjnym. A przed nami jeszcze Mistrzostwa Świata i kolejne dwie edycje EWS. Jesteśmy gotowi! "

  • Mark Maurissen, GT Factory Racing Team Manager

Martin Maes Double

Ogromne gratulacje od całego zespołu GT!

 

Martin Maes wygrał zawody Enduro World Series na nowym GT Force, szczegółowo opisanym w artykule na Pinkbike.

Również na Pinkbike znajdziesz prezentację jego nowego GT Furyz wyścigu w La Bresse.

 

AKTUALIZACJA 9.9.2018: Martin zdobywa srebrny medal w Mistrzostwach Świata w zjeździe w Lenzerheide ze stratą 0,2s do złota! 

 

[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów GT.